تیم مارشال از نویسندگان حوزه سیاست خارجی است که بیش از ٢۵ سال سابقه گزارشگری را در کارنامه دارد. از سردبیر امور دیپلماتیک«اسکای‌نیوز» بوده و قبل از آن برای رادیو بی‌بی‌سی و ال.بی‌.سی/ آی.آر.ان کار کرده ‌است. او همچنین برای روزنامه‌هایی چون تایمز، ساندی‌تایمز، گاردین، ایندیپندنت و دیلی تلگراف مطلب نوشته است. 

کتاب حاضر، مملو از بینش‌های منصفانه و مستقیما مرتبط با امنیت و رفاه ماست. چه چیزی بر اقدام روسیه در اوکراین تأثیر گذاشت؟ آیا ما (غرب) در پیش‌بینی این وضعیت شکست خوردیم؟ اگر این چنین است، چرا؟ مسکو تا کجا می‌تواند پیش برود؟ آیا چین می‌تواند درون آنچه که امروز مرزهای سرزمین طبیعی‌اش محسوب می‌شود، همچنان احساس امنیت کند و این مسئله چگونه بر رویکرد پکن به قدرت دریایی و ایالات متحده اثر خواهد گذاشت؟ 

برای دیگر کشورهای منطقه، شامل ژاپن و هند، چه معنایی خواهد داشت؟ بیش از دویست سال است که آمریکا از شرایط فوق‌العاده مطلوب جغرافیایی و منابع طبیعی بهره می‌برد. در حال حاضر نیز به منابع غیرمرسوم نفت و گاز دسترسی دارد. آیا این امر بر سیاست جهانی‌اش تأثیر خواهد گذاشت؟ آمریکا دارای قدرت و در عین حال انعطاف‌پذیری خارق‌العاده‌ای است، پس چرا دربارۂ زوال آمریکا زیاد صحبت می‌شود؟ آیا تقسیم‌بندی‌ها و احساسات عمیقا نهادینه‌شده در سراسر شمال آفریقا، خاورمیانه و جنوب آسیا رام‌نشدنی است یا اینکه می‌توانیم تا حدودی نسبت به آینده امیدوار باشیم؟ 

پرسش نهایی و شاید مهمترین آنها برای کشور ما، بریتانیا، به عنوان یکی از اقتصادهای بزرگ و جهانی، این است که اروپا چگونه به تردیدها و درگیری‌ها در نزدیکی آن، البته نه خیلی نزدیک، واکنش نشان می‌دهد؛ همان‌گونه که تیم (مارشال) خاطرنشان می‌کند، بیش از هفتاد سال است (و به‌ویژه از سال ١٩٩١) که اروپا به صلح و رفاه عادت کرده است.  آیا ما اکنون در معرض خطر قرار گرفته‌ایم؟ آیا هنوز آنچه را که در اطراف‌مان رخ می‌دهد درک می‌کنیم؟ اگر می‌خواهیددرباره این پرسش‌ها بیندیشید، کتاب حاضر را بخوانید. سرجان اسکارلت، رئیس سرویس مخفی بریتانیا (MI6) بین سال‌های ٢٠٠۴ تا ٢٠٠٩ 

در همین زمینه مطالعه کنید:

کلیه حقوق متعلق به وب سایت"کتاب پارسه" می باشد.