قصه‌هایی از دیوان پروین اعتصامی

  • نویسنده: فریبا وفی  
  • تعداد صفحات: 168 صفحه
  • سال انتشار: 1391- چاپ اول
  • قطع: رقعی
  • نوع جلد: لوکس
  • شابک: 8 - 87 - 5733 - 600 - 978
  • قیمت: 12900   تومان

پروین اعتصامی 25 اسفند 1285 در تبریز به دنیا آمد. ادبیات را در کنار پدرش یوسف اعتصامی و اساتیدی چون دهخدا و ملک‌الشعرای بهار آموخت. او در عمر کوتاهش (35 سال) اشعار بسیاری سرود که بیشتر در قالب قطعه است و در آنها مضامین اجتماعی با دیده انتقادی به نظم درآمده است. ویژگی اصلی شعر پروین، وجود گونه‌ای ادبی به نام مناظره در اشعار اوست که میان اشیاء، حیوانات و گیاهان برقرار می شود.
برخی شعرهای او را فریبا وفی به صورت داستان درآورده و همراه با تصویرگری مریم طباطبایی در کتاب گرد آمده است. فریبا وفی از نویسندگان محبوب و شناخته شده کشورمان است که رمان‌هایش خوانندگان فراوانی دارد.
این کتاب از مجموعه “یکی بود یکی نبود” با هدف احیای متون ادبی قدیمی و ارزشمند ایران و با درنظر گرفتن مخاطبان نوجوان، جوان و بزرگسال تهیه شده است. این مجموعه به بازنویسی و بازروایی ادبیات کهن ایران اختصاص دارد و نویسندگان این مجموعه کوشیده‌اند ساختار و زبانی جدید و امروزی را برگزینند و قصه‌ها و حکایات ادبیات کلاسیک ایران رادر قالب‌هایی جدید و قابل فهم به مخاطب عام ارائه دهند.
ویژگی دیگر این کتاب‌ها، همراه بودن متن با تصویرگری است. مجموعه “یکی بود یکی نبود” با کاغذ گلاسه عرضه شده و همه با یک سبک و سیاق منتشر شده اند. این مجموعه به سرپرستی یوسف علیخانی و با همراهی 30 نويسنده‌ و 10 تصویرگر کشورمان فراهم آمده است. فریبا وفی، ابوتراب خسروی، سیامک گلشیری، حمیدرضا نجفی، امین فقیری و محسن فرجی از جمله نویسندگان این مجموعه هستند و سرپرست تصویرگران کتاب نیز علی بخشی است.
در این بازنویسی ها به تصحیح ها و تفسیرهایی که اساتید ادبیات فارسی در سال‌های گذشته انجام داده‌اند توجه شده و نویسندگان به همه آثار گردآوری شده رجوع کرده‌اند.

در همین زمینه مطالعه کنید:

کلیه حقوق متعلق به وب سایت"کتاب پارسه" می باشد.